Historie o šachách ve Vlčnově

8. října 2008 v 19:37 | Jan Moštěk |  Historie
Šachový oddíl TJ Vlčnov..

Šachový oddíl při TJ Vlčnov má 35 členů. V soutěžích hrají 3 družstva. V sezóně 2002-2003 vyhrála, co se dalo. Všechny tři týmy postoupily do vyšších soutěží. Snahou pro letošní sezónu /hraje se podobně ve fotbale podzim-jaro/ je udržet tyto třídy a dobře reprezentovat oddíl i obec. Každým rokem pořádáme na druhý svátek vánoční turnaj ve velkém sále KSK, na který srdečně zveme všechny příznivce královské hry v obci. Naše mládež se řadí mezi nejlepší v okrese. Tři naši hráči se zúčastnili přeboru ČR v Liberci a Marek Staňa je desátý v republice mezi žáky do deseti let. V kategorii dívek jsme nejlepší v okrese. Minulý měsíc jsme uspořádali krajskou soutěž pětičlenných družstev mladšího dorostu, ve které 18 družstev bojovalo o 6 postupových míst do krajského přeboru. K našemu velkému potěšení vyhrálo družstvo TJ Vlčnov A bez ztráty bodu a Staňa, Vávrová a Flekačová byli nejlepší na svých šachovnicích. Největší zásluhu na výsledcích mládeže má trenér Milan Flekač, který vše dělá ve svém volném čase a zadarmo. Na svoji činnost si vyděláváme pomocí při pořádání zábavy před Jízdou králů, výdaje na mládež nám kryje dotace z obecního úřadu, za což bych vedení obce rád poděkoval. Moje poděkování patří též vedení KSK, v jejichž prostorách hrajeme a trénujeme.